Bawienie się źródłem dobrego rozwoju dziecka

Każdyrodzic chciałby mieć brzdąca, który dobrze się rozwija, a do tego jest pojętny i inteligentny. Czasem brak nam propozycji, w jaki sposób wspierać rozwój naszego milusińskiego.

AGD

Źródło: pixabay.com
Wychodzi na to, iż wystarczy tylko podążać za jego działaniami, troszkę je później udoskonalając.

Bawienie się jest nierozerwalnym elementem życia naszego malucha, już od czasu niemowlęctwa. Nauka przez zabawę rozpoczyna się niemal samorzutnie, gdy maluch manipuluje różnorakimi przedmiotami w pobliżu ręki. Jeśli nie masz pojęcia czym zająć malucha, wykorzystaj manipulacyjne zdolności brzdąca. wyjmij przykładowo klocki z niewielkiego kartonu a następnie zachęć brzdąca, aby wpakowywało przedmioty na powrót. Zabawę możemy powtarzać wielokrotnie. Można również przygotować tkaniny o różnych fakturach a następnie nazywać je w chwili kiedy maluszek ich dotyka.
Wynikiem zabaw manipulacyjnych są gry konstrukcyjne.

Kliknij tutaj, by zobaczyć, co podobny serwis udostępnił na taki temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Budowanie z klocków to oczywiście nauka przez zabawę – . Dziecko w ten sposób uczy się na przykład rozwijania fantazji i rozwijania pomysłowości, jak równieżkoncentracji na zadaniu. Maluch również lubi odgrywać pewne podpatrzone życiowe epizody, co jest również edukacyjne. Zabawa w lekarza szkołę czy gotowanie scala dotychczas nabyte funkcje fizyczne oraz psychiczne. Niezwykle istotne przy tego typu zabawach jest poszerzanie słownictwa.

czasami więc nie potrzebujemy zastanawiać się nad kwestią, czym zająć malucha. Osesek często zdradza nam, jak uwielbia się bawić, a naszym zadaniem jest sprawić, aby zabawa owa była jak najbardziej pouczająca.