Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na potomstwo przeważnie towarzyszą sprzeczne wrażenia. Z jednej strony zachwyt, z drugiej strach o to czy wszystko się uda. Taka właśnie odpowiedź pada zawsze z ust przyszłych rodziców na pytanie czy woleliby chłopca czy dziewczynkę: nieistotne, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par mimo odstawienia środków zabezpieczających, walczy z problemem zapłodnienia.

Autor: Arwen Abendstern

Badania wskazują, że podobne problemy posiada co 5 para na świecie. Dlatego też, jeśli u nas zaobserwujemy ten sam brak skutków, trzeba czym prędzej udać się do lekarza, ponieważ w grę może wchodzić niepłodność że, ktoś nie może mieć dzieci. Diagnostyka niepłodności Kraków polega na m.in. zdiagnozowaniu, z jakiego rodzaju kłopotami w danym przypadku mamy do czynienia. Poprzez badanie spermy zwykle udaje się ustalić dlaczego kobieta nie może zajść w ciążę.
Leczenie niepłodności Kraków jest związane z ustaleniem jej przyczyny. Ważnymi przesłankami są: analiza nasienia, badanie USG. Na podstawie uzyskanych danych, lekarz określi jego zdaniem mająca przynieść najlepsze efekty, terapię.

Często wybieranymi sposobami leczenia niepłodności są owulacja hormonalna, inseminacja lub bardzo nagłośnione ostatnimi czasy zapłodnienie in vitro. Polega ono na uzyskaniu od kobiety komórek jajowych i plemników od mężczyzny, a następnie sztucznego ich połączenia i przeniesienie uzyskanych zarodków do macicy. Wykonywane jest w przypadku braku drożności jajowodów, braku skuteczności poprzednich metod, zaburzeń miesiączki, słabszej, jakości plemników.

Autor: mitch59

Utrzymanie ciąży w wielu sytuacjach jest tak samo trudne jak poczęcie. Dlatego tak ważne są badania prenatalne, czyli badania robione w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Pomagają one wykryć m.in. choroby genetyczne (nieinwazyjny test prenatalny) (więcej informacji).
które nie rodziły w okresie 2-5lat. Można je przeprowadzić na różne sposoby: interpretując wyniki badania krwi lub pobierając płyn owodniowy. Wszystko to pozwala ocenić poziom
Nie zapominajmy, że żadna z metod nie gwarantuje całkowitej pewności, jednak wybór sposobu leczenia powinien wiązać się z zachowaniem bezpieczeństwa.