Podarunki świąteczne dla maluchów – czym dobrze jest się kierować podczas ich kupowania?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, przede wszystkim dla dzieci, jakie czekają na świętego Mikołaja, choinkę ozdobioną światełkami i bombkami oraz prezenty. Dla rodziców natomiast bardzo istotny jest wybór upominków, żeby zagwarantować im radość oraz spełnić ich pragnienia. Które prezenty sprawdzają się najlepiej? Co dobrze jest kupować dzieciom, aby wywierać wpływ na ich rozwój?
Continue reading

Dalsze wyjazdy z bobasem

Rodzice małego dziecka niekiedy obawiają się pierwszych dalszych wypadów z bobasem. Szczególnie gdy mają mieć miejsce zimową porą, np. w czasie rodzinnych wyjazdów bożonarodzeniowych. Jeśli namyślamy się czy ze względu na maleństwo nie zrezygnować z urlopu, odpowiedź brzmi: gdy dziecko jest zdrowe – jedźmy! Oderwijmy się od dnia codziennego. Poczujemy się szczęśliwsi, a nasza pociecha razem z nami.
Continue reading

Urządzenia, które muszą zakupić młodzi opiekunowie dziecka

Wszystkie gadżety, które muszą zakupić świeżo upieczeni opiekunowie dziecka warto skompletować już na długo przed jego pojawieniem się na świecie. Wtedy bowiem szczególnie widać, co będzie potrzebne. I każdorazowo także jest czas, by jeszcze coś dokupić. A są to rzeczy tak samo klasyczne, ale i w większym stopniu specjalistyczne, jakie dają zwiększony komfort w czasie opieki nad niemowlakiem. Dlatego chociażby opiekunowie muszą kategorycznie pamiętać o zakupie towarów tak istotnych jak: koce, wózek, przyrządy do karmienia, czy środki pielęgnacyjne.
Continue reading

Dzisiejsze czasy stawiają mamą i tatą całkiem nowe wymagania i zmuszają do większej zadumy nad słowem wychowanie

Bycie rodzicem zyskało w ostatnich latach dużą rangę, a reportażami o wychowaniu brzdąców interesują się już nie tylko absolwenci pedagogiki. Część dam zgłębia ten temat, bo najprościej w świecie nie radzi sobie z wychowaniem syna albo działa z myślą o przyszłości i pragnie uniknąć późniejszych kłopotów.
Continue reading